Translate

17 Ağustos 2014 Pazar

Saç Rengine Göre Makyaj (Sarışın/Açık Kumral)

Pond'un Ekspress Makyaj Önerileri siz güzellikler tarafından sevilince ben de çenemi bu yönde düşürmeye karar verdim. Yine ne kadar üstünde durulsa da yeterli olmayan, hep konuşulan 'saç rengine göre makyaj' başlığı altında biraz konuşalım istedim.

Tabiki de bu genellemelerin hepsi ten renginize, göz renginize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Zaten makyajın en güzel yanlarından biri en iyisini bulana kadar defalarca deneyimleyebilme şansınızın olması. Ama bazı temel kurallarda yok diyemeyiz.

kaynak:pinterest/prenseslerim

Sarışın bebekler için göz makyajında 'less is more' felsefesi geçerli. Pastel renkler, lila, gül tonları, şampanya rengi farlar tercih edilmeli. Eğer ille de smokey eye diyosanız da siyah far yerine koyu gri far kullanarak panda sendromundan kurtulabilirsiniz. Açık kumrallar ise açık toprak tonlarının yanı sıra mavi, leylak, pembe renklerini rahatlıkla göz makyajlarında kullanabilirler.

kaynak:pinterest/netmoda.com

Yüze gelirsek sarışınlar allık konusunda çoğumuzun özendiği şeftali tonlarını en rahatlıkla kullanan kişiler. Saç rengi sarıdan açık kumrala doğru gittikçe elimizden o şeftali allıkları bırakıp gül tonlarına doğru geçiş yapıyoruz. Bi de yeni öğrendiğim ve adını 'çimdik taktiği' verdiğim bi olay var ki o da şu: doğal bi allık rengi için yanağınıza bi çimdik atın ve yanağınızın aldığı renk tonundaki allığı seçin. Şu an gözlerimin önünde kozmetik standlarının önlerinde yanaklarını cimdikleyen kızlar belirdi, eğlendim.

kaynak:pinterest

Dudaklarda ise pembenin her tonu mübah. Saç rengi koyulaştıkça pembe tonu açılabilir. Dudak kalemini koyu kullanma yöntemine bulaşmasak daha iyi olur.

kaynak:pinterest

Umarım size yardımcı olmuştur bu yazı. Bu yazıda kullanmam için fotoğraflarını benimle paylaşarak bu postu güzelleştiren sarışın tatlışlarıma teşekkür ediyorum. Eğer olur da siz de bu önerileri dikkate alarak(ya da tamamen istediğiniz gibi) bi makyaj yaparsanız fotoğraflayıp benimle paylaşmanız çok hoşuma gider. 


Yazının ikinci kısmı 'Kumral/Koyu Kumrallar için Makyaj' başlığını taşıyor. Takipte kalın güzellikler! 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder